Gdy pisarz i ilustrator to ta sama osoba

z Karoliną Lijklema

Grupy wiekowe

Grupa I: 6 – 9 lat
Grupa II: 10 – 14 lat
Grupa III: 15 – 19 lat

Koszt

• grupa do 15 osób: 830 zł
  • grupa do 30 osób (2 x 80 minut): 1390 zł

W cenę wliczone bilety do Muzeum Karykatury

Możliwość realizacji: w tygodniu

Uczestnicy prześledzą proces pracy pisarza i ilustratora od pierwszych inspiracji aż do momentu, gdy książka zjeżdża z prasy drukarskiej i trafia do księgarń, bibliotek i na nasze półki. Odkryją, jak powstają pomysły do książek oraz, jak wyglądają szkice i oryginały ilustracji. Uczestnicy poznają narzędzia, za pomocą których powstały ilustracje w książkach i zobaczą na żywo, jak pracuje ilustratorka. Będzie niepowtarzalna okazja wypróbowania przyborów, przy pomocy których powstają ilustracje Karoliny Lijklema. Uczestnicy warsztatów spróbują swoich sił w sztuce ilustrowania, tworząc własny rysunek do tekstu autorki.

Karolina Lijklema – autorka i ilustratorka licznych książek dla dzieci i młodzieży, m.in. „Ninka. Patrzcie, morze!”, „Ninka. Dziadku, chodź!” i serii pt. „Co się stało?”, pomysłodawczyni pionierskich publikacji m.in. o Sejmie, parlamentach UE i komunikacji miejskiej. Absolwentka warszawskiej ASP. Swoim doświadczeniem zawodowym dzieli się prowadząc liczne autorskie warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych w bibliotekach, muzeach i szkołach.

www.facebook.com/karolinahanslijklema

Karolina Lijklema