Ornamenty w komiksie

Temat: komunikacja
Technika: ołówek, cienkopis
Zagadnienie: ornamenty

Poprzez powielanie form można tworzyć proste lub złożone układy mające silne działanie plastyczne. Podczas warsztatów poznamy i omówimy ciekawe sposoby tworzenia ornamentów oraz zaprojektujemy własne wzory. Wykorzystamy te pomysły do urozmaicenia naszych krótkich form komiksowych. Zbadamy jak dane kształty, linie, znaki odbierane są przez czytelnika/czytelniczkę i jak możemy świadomie je dobierać, by budować klimat opowieści lub precyzyjnie podkreślać stan emocjonalny postaci.

Na warsztatach powstaną krótkie formy komiksowe będące odpowiedzią na zagadnienie „Komunikacja”. Komiksy będą tworzone w technikach rysunkowych – ołówek, cienkopis. Osoby uczestniczące dowiedzą się jak wykorzystywać te narzędzia, by wzbogacać pracę o ciekawe rozwiązania. Omówimy jak różnicować linie, czym jest kontrast oraz do czego przydają się formy podstawowe. Gotowe prace będzie można pokazać i omówić np. podczas szkolnej wystawy. Będą one doskonałym pretekstem do rozmowy, a wiedza i informacje, które zostaną przekazane na zajęciach z pewnością przydadzą się w dalszej pracy twórczej.

Edyta Kranc - Ilustratorka, autorka powieści graficznych, instruktorka autorskich warsztatów artystycznych, w tym komiksowych. Autorka albumów: „Na koniec wszystko spłonie”, „Zebranie obowiązkowe” i zbioru krótkich form „Konflikt”. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych oraz Studium Pedagogicznego na tej uczelni.

Ornamenty w komiksie Edyta Bystroń