Pejzaż

• grupa do 30 osób (2 x 80 minut): 820 zł

W cenę wliczone bilety do Muzeum Karykatury

Możliwość realizacji: w tygodniu

Na zajęciach nauczymy się patrzeć światłem i cieniem, obserwować formy, a także operować fakturą i kolorem. Poznamy różne techniki malarskie i odkryjemy możliwości, jakie one dają. Poznamy zasady perspektywy i kompozycji obrazu, a także skróty perspektywiczne, których jest mnóstwo przy pejzażu miejskim. Natura jest niesamowicie inspirująca i nawet w centrum miasta przy malarstwie architektury, fragment nieba będzie kluczowy. Zobaczymy, jakie są rodzaje pejzażu i w jaki sposób podchodzili do tematu różni artyści.

Program zajęć

• rozmowa o pejzażu, przedstawienie przykładów
  • rodzaje perspektyw i kompozycji
  • laserunkowy szkic malarski
  • praca malarska

Alicja Siemko – studiuje scenografię na Warszawskim ASP. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu o specjalizacji projektowanie graficzne. Wychowawczyni i instruktorka na obozach i plenerach artystycznych.

Alicja Siemko