Skip to main content
Dobre kreski
Dobre kreski Katarzyna Klas

DOBRE KRESKI
Katarzyna Klas a.k.a. kth

12 kwietnia 2024, 18.00 – 21.00 wernisaż
13–14 kwietnia 2024, 12.00–16.00

LENGRENÓWKA
ul. Brzozowa 6/8a
Warszawa

12 kwietnia o 18.00 zapraszamy na pop-upową wystawę prac Katarzyny Klas aka kth w ramach cyklu pod nazwą „Dobre kreski" organizowanego we współpracy z Muzeum Komiksu w Krakowie. To już drugi sezon wystaw, na których pokazywane są prace współczesnych komiksiarzy poskich.

Katarzyna Klas aka kth o wystawie:

To moja pierwsza wystawa więc prace są miszmaszem zebranych ilustracji w przeciągu ostatnich 10 lat. Moja twórczość zwykle sięga po motyw złamanego serca, nieodwzajemnionych uczuć i smutku podlanych roślinnymi motywami, nawiązaniami do mangi i folkloru słowiańskiego (tego starego jak i nowego). Na tej wystawie chciałabym przedstawić zbiór prac, zarówno ilustracji jak i komiksów tworzonych przez ostatnie lata. Wszystkie w jakiś sposób krążą dookoła niezrealizowanych uczuć.

O artystce: 

Katarzyna Klas aka kth mieszka w Krakowie całe życie oprócz pierwszych 18 lat. Lubi papier, stare shoujo mangi, jeździć na rowerze i swojego kota. Od 2016 roku rysuje krótkie formy komiksowe. W 2023 dostała Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier. Na co dzień sprzedaje duszę, pracując w firmach hazardowych, próbując przy tym wymyślić, jak zakrzywić czasoprzestrzeń, na tyle by móc robić w międzyczasie komiksy.

„Dobre kreski" to solowe wystawy utalentowanych twórczyń i twórców ilustracji, komiksów i rysunków satyrycznych; osób autorskich, które istotnie zaznaczyły swoją obecność na rynku książkowym, w prasie, internecie i środowisku artystycznym.

Partnerem projektu „Dobre kreski" jest Fundacja Muzeum Komiksu z Krakowa.

Partnerem Lengrenówki jest Fundacja Przekrój.
Patronat medialny nad Lengrenówką: „Zeszyty komiksowe"

Kurator cyklu: Michał Rzecznik

Prace będzie można zobaczyć w Lengrenówce – pracowni Muzeum Karykatury, ul. Brzozowa 6/8a


Dobre kreski Katarzyna Klas
Dobre kreski Katarzyna Klas
Dobre kreski Katarzyna Klas
Dobre kreski Katarzyna Klas
Dobre kreski Katarzyna Klas