Skip to main content
paweł płoski joanna gębal

Satyrykon 2022, wernisaż.
Fot. Julia Pietrzak

paweł płoski joanna gębal

Lekcja
Nagroda Muzeum Karykatury

Joanna Gębal
7, 9 października w Lengrenówce

7 i 9 października zapraszamy do Lengrenówki przy ul. Brzozowej 6/8 – dawnej pracowni Zbigniewa Lengrena – na pop-upową wystawę prac Joanny Gębal – laureatki nagrody Muzeum Karykatury 45. Międzynarodowej Wystawy Satyrykon Legnica 2022 za pracę „Lekcja”.

Wernisaż odbędzie się w piątek 7 października o godzinie 18.00. Prace można oglądać w piątek od 18.00 do 20.30 i w niedzielę od 12.00 do 18.00.

Dodatkowo w gablotach górnych Galerii WZ od 26.09 do 17.10 można oglądać wybrane prace Artystki.

Joanna Gębal – urodzona w 1989, zajmuje się ilustracją oraz grafiką użytkową, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Ukończyła Wydział Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie z dyplomem w Pracowni Ilustracji oraz w Pracowni Grafiki Artystycznej. Tworzy ilustracje do magazynów, książek, animacji, projektuje wzory na tkaniny, opakowania produktów, identyfikacje wizualne. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych m.in. w Warszawie, Łodzi, Frankfurcie, Ljubljanie, Rydze, Milwaukee, Montpellier, Tokio. Dwukrotnie nagradzana w konkursie Klubu Twórców Reklamy.

Satyrykon to międzynarodowy, otwarty konkurs, do którego autorzy mogą zgłaszać rysunki, grafiki, fotografie, rzeźby oraz inne dzieła plastyczne. Na tegoroczny 45. Satyrykon zgłoszono 2500 prac 764 autorów z 65 krajów świata. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 188 prac. Prace oceniano w dwóch kategoriach – ŻART i SATYRA oraz w ramach tegorocznego tematu – SZKOŁA.