Skip to main content
Krzysztof Gawrnkiewicz

Czwartki z Krzysztofem Gawronkiewiczem

Warsztaty ze szkicowania na wystawie „Grzegorz Rosiński w ilustracjach”

11 lipca, 25 lipca, 8.sierpnia, 22.sierpnia, 5 września 2024
17.00–18.30
Pałac Kultury i Nauki, główne wejście, IV Piętro, Sala Skłodowskiej.

Należy wybrać datę lub daty, jeżeli chce się wziąć udział w więcej niż w jednym spotkaniu. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum Karykatury zapewnia materiały na warsztaty, jednak nic nie stoi na przeszkodzie zabrania na warsztaty swojego ulubionego szkicownika.


Zapraszamy na warsztaty komiksowe z Krzysztofem Gawronkiewiczem, które odbędą się w przestrzeni wystawy „Grzegorz Rosiński w ilustracjach” w Pałacu Kultury i Nauki, główne wejście, IV Piętro, Sala Skłodowskiej.

Podczas półtoragodzinnego spotkania w wyjątkowych przestrzeniach Pałacu Kultury i Nauki, a zarazem w otoczeniu oryginalnych prac Grzegorza Rosińskiego, spróbujemy poddać się energii emanującej z twórczości autora Thorgala.

Zaopatrzeni w szkicowniki, zeszyty, pojedyncze kartki papieru, czarne pisaki, a także baczną obserwację zarejestrujemy spędzony czas za pomocą ćwiczeń rysunku z natury. W nawiązaniu do formy komiksu kompozycje przyjmą kształt sąsiadujących ze sobą kadrów. W taki oto sposób powstaną komiksowe impresje będące zapisem chwil spędzonych podczas wspólnego rysowania.


Krzysztof Gawronkiewicz – autor m. in. ilustracji i okładek do książek, rysunków prasowych, komiksów. Wspólnie ze scenarzystą Dennisem Wojdą powołał do życia serię komiksową pt. Mikropolis, publikując krótkie historie w prasie a następnie w formie albumów. Za komiks Esencja otrzymał wspólnie ze scenarzystą Grzegorzem Januszem Grand Prix Pierwszego Europejskiego Konkursu Komiksowego telewizji Arte i wydawnictwa Glénat. Album z przygodami detektywa Ottona i jego asystenta Watsona opublikowano we Francji. Do tekstu Marzeny Sowy narysował album o Powstanie Warszawskim. W 2018 r. ukazały się dwie powieści graficzne narysowane do tekstów Michała Kalickiego:Beneficio i Zwrotnik Panny. Beneficio otrzymało tytuł Książki Roku 2018 Polskiej Sekcji IBBY.

Daty: 11.07, 25.07, 8.08, 22.08, 5.09 2024
Godzina: 17.00–18.30
Miejsce: Pałac Kultury i Nauki, główne wejście, IV Piętro, Sala Skłodowskiej

Na każde spotkanie obowiązuje oddzielny bilet wstępu. Bilet upoważnia do wejścia i wcześniejszego zwiedzenia wystawy od godz. 16:00.

Koszt: 45 zł (za udział w jednym spotkaniu)

Liczba miejsc ograniczona. Muzeum Karykatury zapewnia materiały na warsztaty, jednak nic nie stoi na przeszkodzie zabrania na warsztaty swojego ulubionego szkicownika.


mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.