Ułatwienia dostępu

Przejdź do głównej treści
Stolica Literatury

Ruszają Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie. Już po raz czwarty zespół Muzeum Karykatury przygotował dla odwiedzających targi magazyn Stolica Literatury.

„Stolica Literatury” w roku 2026 to jak zwykle coś ładnego, coś śmiesznego, coś komiksowego, coś dla dzieci i – przede wszystkim – coś do poczytania. Felietony Kaspra Bajona, Weroniki Murek i Małgorzaty Rejmer. Krótkie noty Olgi Wróbel o książkach nominowanych do tegorocznej Nagrody Literackiej Warszawy. W tegorocznym numerze magazynu piszemy o życiu w Warszawie: o dzieciństwie na Natolinie, obserwacjach bazaru Różyckiego i grupach dzielnicowych.

A ponieważ stolica jest miastem miłym dla oka, także „Stolica Literatury” pozostaje magazynem, na który dobrze się patrzy. Zadbaliśmy o świetne ilustracje, żarty rysunkowe i komiksy: Maria Apoleika, Anna Krztoń, Piotr Nowacki, Potato Face. Całą okładkę stworzyli wspólnie Katarzyna Witersheim i Marcin Surma.

Magazyn jest bezpłatny, do zdobycia podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie między 28 a 31 maja 2026 na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie.

Polecamy!

Magazyn redaguje zespół Muzeum Karykatury: Paulina Brzezińska, Katarzyna Miękus, Paweł Płoski i Michał Rzecznik. Konsultacja: Magdalena Teper. Projekt graficzny: studio Elipsy – Kamila Schinwelska i Marcin Gwiazdowski.


POPRZEDNIE NUMERY STOLICY LITERATURY