Skip to main content
Paula Kuch Krawiec

Paula Kuch-Krawiec

Szkicuję, co czuję
warsztaty do wystawy „Satyrykon. Szkic ma moc"

Warsztaty od środy do piątku między godz. 9.00 a 12.00
Grupy wiekowe: 6-14 lat

Opis: Tym razem damy wolną rękę Ego i zobaczymy, jak szybko potrafi narysować szkic. Może tak się rozkręci, że stworzy cały komiks? Zgadniecie, kto będzie jego bohaterem? Odkryjemy to na warsztatach towarzyszących wystawie „Satyrykon. Szkic ma moc”. Wspólnie przyjrzymy się wybranym pracom artystek i artystów. Porozmawiamy o tym, czym jest szkic. Jak powstaje i po co? Po krótkim wstępie - czas na działanie! Dzieci otrzymają własne szkicowniki. Odpowiadając na usłyszane hasła, zapełnią je swoimi pomysłami.

Plan warsztatów

  • Wspólny spacer po wystawie „Satyrykon. Szkic ma moc”.
  • Rozmowa o tym, czym jest szkic. Jak powstaje? Po co? Czy szkic to tylko rozgrzewka czy dzieło sztuki samo w sobie? Szkicownik jako pamiętnik czy lista rysunków do zrealizowania?
  • Każde dziecko otrzymuje własny szkicownik.
  • Dzieci tworzą szkice według instrukcji, które usłyszą.
  • Ostatnim etapem pracy twórczej będzie zaprojektowanie okładki i zatytułowanie dzieła.
  • Prezentacja szkicowników.

Warszaty poprowadzi Paula Kuch-Krawiec – projektantka graficzna i edukatorka. Prowadzi warsztaty w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Warszawy. Współpracuje z Księgarnią Dwie Siostry, gdzie realizuje warsztaty „Literackie Wtorki”. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i studium pedagogicznego na ASP. Lubi rysować rośliny i smakować potrawy z różnych zakątków świata. Nie ma ulubionego koloru lecz wszechobecny w jej szafie zielony jest innego zdania.

Koszt warsztatów 150 zł + 10 zł za każdy bilet ulgowy, opiekunowie za darmo 


mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Szkicuje co czuje