Skip to main content
Krzysztof Gawronkiewicz

RYSUNKI W ZESZYCIE
Warsztaty z Krzysztofem Gawronkiewiczem

listopad – grudzień 2023
Lengrenówka

Zapraszamy na warsztaty komiksowe z Krzysztofem Gawronkiewiczem pn. Rysunki w zeszycie.

Podczas cyklu spotkań zaprezentowane zostaną doświadczenia, pomysły, spostrzeżenia dotyczące rejestracji zaobserwowanej rzeczywistości za pomocą ilustracji w zeszycie. Rzeczywistości, która niejednokrotnie stanowi tylko pretekst dla notatek wykonanych prostym szkicem lub skomplikowaną kompozycją bogatą w detale. Zeszyt przybiera tu formę rysunkowego pamiętnika, z którym wędrujemy przez las, spacerujemy ulicami miast, podróżujemy pociągiem. Zastępuje fotograficzny aparat. Łapie chwile i skupia je w kadrach, tworząc sekwencje przypominające impresyjną komiksową opowieść. W Lengrenówce spróbujemy uchwycić atmosferę tego wyjątkowego miejsca i klimat wspólnych spotkań za pośrednictwem rysunków w zeszytach.

Krzysztof Gawronkiewicz – autor m. in. ilustracji i okładek do książek, rysunków prasowych, komiksów. Wspólnie ze scenarzystą Dennisem Wojdą powołał do życia serię komiksową pt. Mikropolis, publikując krótkie historie w prasie a następnie w formie albumów. Za komiks Esencja otrzymał wspólnie ze scenarzystą Grzegorzem Januszem Grand Prix Pierwszego Europejskiego Konkursu Komiksowego telewizji Arte i wydawnictwa Glénat. Album z przygodami detektywa Ottona i jego asystenta Watsona opublikowano we Francji. Do tekstu Marzeny Sowy narysował album o Powstanie Warszawskim. W 2018 r. ukazały się dwie powieści graficzne narysowane do tekstów Michała Kalickiego:Beneficio i Zwrotnik Panny. Beneficio otrzymało tytuł Książki Roku 2018 Polskiej Sekcji IBBY.

Terminy spotkań: 9.11, 16.11, 23.11, 30.11, 7.12, g. 18:00 – 21:00

Koszt: 200 zł za osobę za cały cykl 5 spotkań (15 h) Wiek: 18+

Formularz: https://forms.gle/4KxF1MQRjNptTSNYA


mkidn Dofinansowano w ramach programu rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.