Donald made in Austria

Donald made in Austria!

wystawa 30.11.2022 – 31.01.2023
wernisaż 29.11 godz. 18.00

Wystawa przygotowana przez austriackie Muzeum Karykatury w Krems prezentowana w Lengrenówce, otwartej pracowni Muzeum Karykatury w Warszawie.

Wystawa daje szeroki wgląd w projekty i metody pracy znanego na całym świecie projektanta postaci Floriana Satzingera. Pokaz uzupełnia ekspertka od różnorodności Maryam Laura Moazedi, która komentuje aktualne kwestie dotyczące unikania stereotypów w projektowaniu postaci.

Pochodzący z Grazu projektant postaci i ilustrator Florian Satzinger opracowuje nowe – i przerabia istniejące – postacie do filmów animowanych, telewizji i kina. Oprócz klasycznych rysunków projektuje tzw. blueprinty dla postaci, np. po to, by rozbić je na kilka podstawowych kształtów, opracować bryły i perspektywę oraz różne pozy i mimikę.

Maryam Laura Moazedi z Grazu jest ekspertką ds. różnorodności i towarzyszy temu projektowi. Edukuje na temat stereotypów w komiksie i filmie animowanym. Gotowe kreskówkowe postaci bohaterów ze współczesnego filmu animowanego są wszechobecne i silnie działają na wyobraźnie, także dlatego, że projektanci stale je wykorzystują w tworzonych przez siebie obrazach i produktach. 

Lengrenówka – pracownia Muzeum Karykatury
ul. Brzozowa 6/8A, Warszawa


wystawa czynna 10, 11 i 18 grudnia, 8, 15, 22, 29 stycznia 12.00 - 16.00

Współorganizatorem wystawy jest Austriackie Forum Kultury.

Florian-Satzinger
Florian-Satzinger
Florian-Satzinger
Florian-Satzinger