Anna Wiecińska

Anna Dębska

PLENERKI

Przez całe wakacje zapraszamy na otwarte Plenerki – warsztaty rysunkowe na wolnym powietrzu obok Lengrenówki prowadzone przez studentki i studentów warszawskiej ASP.

Najbliższy plenerek 14 sierpnia o 13.00 poprowadzi Anna Dębska - studentka Konserwacji i Restauracji Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Anna o sobie: Od lat kształcę się w rysunku realistycznym i kopii malarstwa dawnego. Mam doświadczenie w edukacji artystycznej, od dwóch lat przygotowuję młodzież do zdawania na wyższe szkoły artystyczne.
Na zajęciach chciałabym podzielić się moim doświadczeniem z kopią malarstwa oraz pomóc uczestnikom zacząć przygodę z kopiowaniem. Przekonać, że nie jest to nudna, odtwórcza aktywność, a fascynująca podróż w głąb warsztatu twórcy, ćwicząca rękę i oko.

Tym razem będziemy kopiować.

Czas trwania: 90 minut

Wstęp wolny, nie trzeba się zapisywać. Muzeum zapewnia materiały do warsztatów.

Zaplanowane Plenerki:

3 lipca – Plenerek: portrety – Agnieszka Probola
17 lipca – Plenerek: rysunek roślin – Anna Wiecińska
31 lipca – Plenerek: rysunek architektury – Agnieszka Jarosz

14 sierpnia – Plenerek: kopie – Anna Dębska
28 sierpnia – Plenerek: pejzaż – Alicja Siemko

Plenerki są dofinansowane ze środków MKiDN w ramach programu Edukacja Kulturalna.

Anna Dębska

rys. Anna Dębska