Wystawa Tytus Romek i A'Tomek

Wystawa „Tytus Romek i A’Tomek”

Tytus Romek i A’Tomek. Wystawa poświęcona twórczości Henryka Jerzego Chmielewskiego ps. Papcio Chmiel w 55. rocznicę wydania pierwszej księgi komiksu: „Tytus, Romek i A’Tomek. Tytus zostaje harcerzem”. Wystawa plenerowa w Centrum Praskim Koneser 5 października – 14 listopada 2021
Karpik

Karpik 2021 – wyniki

Protokół obrad jury XIX Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik” 2021

Jury w składzie: Jerzy Głuszek - przewodniczący, Michał Graczyk, Jarosław Stojko, Katarzyna Pasternak, Małgorzata Biedroń, podczas obrad w dniu 1 października 2021 r. ustaliło, co następuje:

Weekend seniora z kulturą

W dniach 2-3 października po raz 8. odbędzie się „Weekend seniora z kulturą”, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

43.rocznica Muzeum Karykatury

43. rocznica założenia Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

15 września 2021 roku minęła 43. rocznica założenia Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Z tej okazji publikujemy archiwalne zdjęcia, na których widać oranżerię Pałacu Prymasowskiego z 1973 roku i dokumentację fotograficzną wydarzeń.

Albert Einstein Pokojowe wykorzystanie energii jądrowej

Albert Einstein – Pokojowe wykorzystanie energii jądrowej

Trwa międzynarodowy Konkurs Satyryczny, zorganizowany z okazji jubileuszu 100-lecia przyznania Nagrody Nobla Albertowi Einsteinowi.

Wrocławski salon SPAK

Wrocławski salon SPAK – wystawa rysunków satyrycznych

W sobotę 17 lipca o godz. 18:00 we Wrocławskim Klubie Pod Kolumnami odbędzie się wernisaż wystawy „Wrocławski salon SPAK”, na której zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt rysunków satyrycznych najlepszych polskich karykaturzystów.

Maska konkurs

XXIII Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny

Tegoroczny organizowany w Zielonej Górze XXIII Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny ph. MASKA został rozstrzygnięty!

Maska konkurs

XVI edycja międzymuzealnej gry „Raz, Dwa, Trzy, warszawiakiem jesteś TY!”

Czy wakacje w Warszawie muszą być nudne? Czy do muzeum chodzi się tylko na szkolne wycieczki?

Muzeum Karykatury

Tomasz Wiater
1969–2021

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że odszedł od nas rysownik i rzeźbiarz Tomasz Wiater.

Marek Konecki

1949–2021

18 kwietnia odszedł Marek Konecki  polski fizykochemik, specjalista z zakresu podstaw rozwoju pożarów, profesor w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, taternik, rysownik satyryczny, autor wierszy i aforyzmów.

konkurs im. Aleksandra Wołosa

Wyniki III Ogólnopolskiego Konkursu na Rysunek Prasowy im. Aleksandra Wołosa zostały już ogłoszone!